[ אודות מגזין כותרת ]

החוג לתקשורת ע"ש דן של אוניברסיטת תל אביב השיק באפריל 2017 מגזין מקוון שנכתב ומופק על ידי סטודנטים בחוג, ונערך על ידי עיתונאי מקצועי. המגזין נקרא "כותרת", ע"ש בית-הספר לעיתונות שהוקם בזמנו על ידי חתן פרס ישראל לתקשורת, דב יודקובסקי... קראו עוד

החוג לתקשורת ע"ש דן של אוניברסיטת תל אביב השיק באפריל 2017 מגזין מקוון שנכתב ומופק על ידי סטודנטים בחוג, ונערך על ידי עיתונאי מקצועי. המגזין נקרא "כותרת", ע"ש בית-הספר לעיתונות שהוקם בזמנו על ידי חתן פרס ישראל לתקשורת, דב יודקובסקי ז"ל, והתמזג לתוך החוג לתקשורת בשנת 2015.

המגזין שם לעצמו למטרה לעסוק בכל מה שחשוב, רלוונטי ומעניין; להרחיב את היריעה בנוגע לנושאים שאינם מקבלים ביומיום התקשורתי את תשומת הלב הראויה; להשמיע את קולם של אלו המתקשים להישמע; ולתקוף סוגיות מוכרות מזוויות חדשות ורעננות. תהליך העבודה עליו יאפשר לסטודנטים לפעול באופן אמיתי בזירת התקשורת העכשווית כבר בתקופת הלימודים, ולשמש כחממת ניסוי לפיתוח אופני עבודה ומודלים חדשים בתחומים של פלטפורמות עיתונאיות, כריית מידע ועיבודו, תחקירנות ועוד.

בכך מצטרף החוג לשורה של מוסדות אקדמיים מובילים בעולם שהציבו בחזיתם גוף תקשורת משמעותי ועצמאי, אשר בזכות מעמדו הייחודי, משוחרר מכל לחצים מסחריים או אחרים. אנו טוענים כי בתקופה זו, שבה חווה המדיה אי ודאות כלכלית ופוליטית, אי אפשר אחרת: המהפכה הטכנולוגית של האינטרנט והכרסום במודל הכלכלי הישן של העיתונות הביאו לקריסה כלכלית בחלקים נרחבים של עולם העיתונות. קריסה זו, גורמת לא רק לקיצוץ משכורות ופיטורי עיתונאים, אלא גם להתערבות גוברת של מו"לים וזכיינים בתכנים העיתונאיים כדי לקדם ולשמר אינטרסים כלכליים ואחרים. שתי התופעות גורמות לפגיעה קשה בחופש העיתונות ובאמינותה. על פי דו"ח העיתונות הדיגיטלית לשנת 2015, תאגידי הענק אחראים למרבית החדשות המקוונות שהציבור צורך.

עובדה זו יצרה צורך דחוף בבניית מודלים חדשים של עיתונות – שיאפשרו גם לייצר תוכן איכותי ועצמאי. האוניברסיטאות הן, אפוא, חממות טבעיות לשם כך: המסגרת האקדמית מונעת פגיעה בחופש המידע והביטוי, ומאפשרת יצירתיות וחדשנות. מוסדות רבים בעולם כבר נמצאים שם. ג'ושוע בנטון, מנהל מעבדת העיתונות של אוניברסיטת הרווארד (ניימן לאב), העריך באחרונה כי יותר ויותר עיתונות בארצות הברית ובעולם כולו תיעשה בעתיד הקרוב על ידי מוסדות שלא למטרות רווח (מלכ"רים) ואוניברסיטאות. "יש עתיד לעיתונות", אמר בנטון, "הוא פשוט ייראה אחרת".

קריאה נעימה!

[ מערכת מגזין כותרת ]

איתי זיו

עורך מגזין "כותרת". בעבר: עורך מגזין בעיתון "העיר", סגן עורך במוסף "הארץ", ומבקר טלוויזיה ב"מעריב" וב"עין השביעית", היום: עיתונאי, עורך ספרים, תסריטאי ומבקר תרבות

בניה קוודרט

עורך כתבות באתר. סטודנט שנה שלישית בחוג לתקשורת ובחוג לקולנוע. עורך תוכן דיגיטל בדסק החדשות של ערוץ עשר

טל שדה

סטודנטית שנה שנייה בחוג לתקשורת ובחוג למדעי המדינה, בוגרת סדנת כתיבה של אשכול נבו, ומחפשת סיפורים נועזים. מעבר לכתיבה, עוסקת בכל תוכן ויזואלי אחר - צלמת, מעצבת גרפית ומנוסה בעריכת וידאו.

יעל אשכנזי

סטודנטית שנה שנייה בחוג לתקשורת ובחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה. מתעניינת בנושאים חברתיים, אמנות, וסיפורים על אנשים ומקומות.

ניר מיטרני

סטודנט במסלול המואץ לתואר ראשון ושני במשפטים ולתואר ראשון בתקשורת. בעל עניין רב בנושאים פוליטיים, מדיניים וחברתיים, צרכן תיאטרון קבוע וחובב טכנולוגיה מושבע.

ספיר פולק

סטודנטית שנה שנייה בחוג לתקשורת ובחוג לסוציולוגיה-אנתרופולוגיה. מתעניינת בתרבות פופלרית ואקטואליה. חובבת קריאה, אמנות וקולנוע.

עומר גרזון

סגן עורך מגזין "כותרת". סטודנט שנה שלישית בחוג לתקשורת, ובחוג לניהול בתכנית התמחות בניהול נתוני עתק (Big Data). אנליסט בתחום השיווק, הפרסום והמכירות בדיגיטל.

ענבר יושע

סטודנטית שנה שנייה בחוג לתקשורת ובתכנית הרב תחומית במדעי הרוח. דוברת מספר שפות, מתעניינת באקטואליה ובנושאים חברתיים וחובבת קריאה וכתיבה.

ענבר ספיר

סטודנטית שנה שנייה בחוג לתקשורת ומדע המדינה. מנהלת עמודי מדיה דיגיטלית ועורכת תוכן עצמאית, מתעניינת בכל מה שקשור לתרבות וחברה.

קרן ברזלי

סטודנטית שנה שנייה בחוג לתקשורת ובחוג לניהול. מתעניינת בנושאים חברתיים, צרכנות ותרבות.

רותם קרוטהמר

סטודנטית שנה שנייה בחוג לתקשורת והחוג לסוציולוגיה-אנתרופולוגיה. מתעניינת באקטואליה ובנושאים חברתיים.